Anketa: Aké bývanie preferujú Seničania.

Ešte pred spustením predaja bytov Pri Parku, sa v Senici robila veľká anketa, kde obyvatelia odpovedali na to, ako by si predstavovali svoje ideálne budúce bývanie.Odpovede sme si dovolili porovnať s projektom pri parku.

V prvom grafe je znázornené, čo by si ľudia najviac predstavovali mať vo svojom okolí, ak by si mohli vybrať.

Jednoznačne za najväčší benefit ľudia v Senici považujú, ak majú blízko svojho domova materskú a základnú školu. V projekte Pri Parku je práve materská a základná škola hneď v susedstve.
 

Na druhom, treťom a štvrtom mieste skončili s menšími rozdielmi v hlasoch park, detské ihrisko a supermarket. Aj toto sú benefity, ktoré sú súčasťou projektu Pri Parku a nachádzajú sa v jeho tesnej blízkosti. 
 
Ako piate najcennejšie čo môže byť v blízkosti bývania, je zdravotné stredisko. Ideálne ak je dostupné pešou chôdzou.  V našom prípade je zdravotné stredisko vzdialené 10 minút pešou chôdzou.
 
Na ďalších 4 pozíciách sú už s miernym prepadom hlasov autobusová stanica, centrum mesta, obchodné centrum, kaviareň a reštaurácia. Autobusová stanica je vzdialená 4 minúty chôdzou, centrum mesta 5 minút, kde nájdete aj kaviarne či reštaurácie. Do obchodného centra sa dostanete chôdzou do 10 minút.
 
Rovnako tak do 10 minút budete mať dostupné z bytového domu Pri Parku aj zvyšné  možnosti, ktoré ľudia označili za dôležité, teda plaváreň, kúpalisko, fitness centrum, zimný štadión atď. Navyše bezproblémové parkovanie zabezpečujú pred bytovkou súkromné parkovacie miesta.
 
Ďalšou otázkou bolo, ako veľa ľudí túži po bývaní v meste a ako veľa ľudí na vidieku. Ako vidíte na grafe nižšie, dve tretiny ľudí, by radšej bývali v meste.

 
Zaujímavá otázka bola tiež, či ľudia uprednostňujú kúpu novostavby alebo staršie byty. Tu sa až takmer 83% respondentov vyjadrilo, že ak by mali na výber, určite by uprednostnili novostavbu.
 
Prakticky rovnaký počet ľudí sa vyjadrilo, že by vnímalo ako výrazný benefit, ak by mali možnosť parkovania v uzavretej garáži, priamo pod bytovým domom, kde budú bývať. Taktiež takmer 85% ľudí by chceli mať ako benefit vo svojim novom bývaní predprípravu na klimatizáciu a vonkajšie žalúzie. 
 
Má všetky tieto benefity Vaše súčasné bývanie? Ak nie, vyberte si jeden z voľných bytov v Projekte Pri parku, kde všetky tieto benefity získate. Získate tak nové bývanie, o akom väčšina ľudí iba sníva. 
 

V ankete tiež padla otázka, prečo ľudia radi bývajú v Senici. Viacero z odpovedí si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.
 
„Senica je veľmi príjemné mesto, až na tie kolóny áut. Ale bývanie je tu veľmi dobré za prijateľné ceny. V Senici je v podstate všetko pre život či už pre mladých ľudí alebo starých
Pretože je to malé a bezpečné mesto.
 
Malé mesto kde je všetko v blízkosti.
 
Kvôli dobrej vybavenosti služieb občanom.
 
Je to pekné mesto aj okolie.
 
Príjemné mestečko, veľa kultúrnych podujatí, všetko poruke. 
 
Je tu všehochuť, nie veľké mesto ale príjemné vyžitie, blízko je príroda.
 
Nakoľko pochádzam z menšej dedinky, príde mi bývanie v Senici dobré v tom, že mám všetko poruke.
 
Výborná poloha do ČR, Rakúska, do Bratislavy.
 
Blízko do Holíča, Skalice, Trnavy, Myjavy, české hranice, nie veľmi ďaleko od Bratislavy. Má vlakovú stanicu. 
 
Kľudné mesto pre rodinu. Pre mladých tu nie je veľa možností vyžitia.
 
Menšie mesto, pokojné, neskazené.
 
Dobré kaviarne, škôlky, školy, detské ihriská, všetko dôležité vybavím peši. 
 
Aj keď je to mesto, je tu kľud, všetko dobre dostupné, občianska vybavenosť, zeleň. 
 
Senica nie je až tak veľké mesto, v ktorom sa človek stratí. Je tu všetko čo potrebuje pre každodenný život, zábavu a pod. 
 
Veľa možností v krátkej dostupnosti, obchody, zdravotníctvo, relax, úrady a všetko pre denné potreby. 
 
Dosť veľké mesto aby sa tam dalo kde ísť, ale zároveň dosť malé "útulné".
 
Výborná poloha čo sa týka väčších miest ( Skalica, Trnava,...), kvantum voľnočasových aktivít, celková vybavenosť ( obchody, reštaurácie,...) a samozrejme milí ľudia.
 
Celkom bezpečné mesto.
 
Tiché slušne čisté a bezpečné mesto.
 
Je tu celá občianska vybavenosť.
 
Kvalitné školy, kvalitná ZUŠ a možnosť relaxu.
 
Pretože, je to menšie mesto, kde sa do pol hodiny dostanete pešo všade. A je tu všetko čo potrebujete. 
 
Je to pekne mesto s dobrou vybavenosťou. 
 
Senica je malé mesto, kde sa dá všade dostať aj pešo, je tu veľa možností pre život, kultúra, podujatia, zábava, cyklotrasa, možnosti v okolí... 
 
Je tam všetko čo človek k životu potrebuje.“ 
 
 
Veríme, že vo Vašom novom bývaní v projekte Pri Parku, nájdete ešte aj iné a ďalšie pozitíva bývania v Senici. Už teraz sa tešíme, ako nám o nich poviete.